Warsztaty laboratoryjne na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego

W dniu 28 lutego grupa uczniów z klas I B, II A, II B pod opieką p. Marty Rybczyk po raz czwarty w bieżącym roku szkolnym, odwiedziła Wydział Matematyczno – Przyrodniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczymy w zajęciach koła akademickiego z fizyki w ramach podpisanej umowy o współpracy między URz i naszym Liceum. Oferta zajęć obejmuje 18 godzin lekcyjnych wykładów i warsztatów laboratoryjnych, które odbywają się pod czujnym okiem dr Wioletty Paśko.
Pracując w zespołach dwuosobowych wykonujemy doświadczenia z zakresu mechaniki, ciepła, optyki. Doskonalimy swoje umiejętności w zakresie opracowania wyników pomiarów doświadczalnych.
Tematyka wykładów wprowadziła nas w elektronikę spinową: „Spintronika – teraźniejszość i przyszłość”.
Zaciekawiły nas metamateriały, które charakteryzuje ujemny współczynnik załamania i są na przykład sposobem na niewidzialność – magiczna peleryna niewidka Harry’ego Pottera.
Sobotnie zajęcia dają nam szerszą możliwość rozwijania zainteresowań i sądzimy, że przyczynią się do lepszego startu na przyszłych studiach, będziemy czuć się pewniej wchodząc do laboratoriów fizycznych.
Anna, Gabriela, Kaludia i Mariola z kl.II B
04.03.2015