Drodzy Koledzy!

Pragniemy Was poinformować, że nasza szkoła postanowiła wesprzeć sekcje Fundacji Redemptoris Misio - "Ołówek dla Afryki". Dlatego do 20 lutego zbieramy wszystkie przybory szkolne: długopisy, ołówki, kredki, flamastry, kredy i inne, poza zeszytami (za dużo ważą). Może niektórym ten pomysł wyda się śmieszny. Ale wtedy pamiętajmy, że my mamy wszystko, a nasi rówieśnicy z Afryki nie mają poza życiem, praktycznie nic. Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy, bezradności i życiowego marazmu. Pomóżmy im stawać się chociaż w części tym kim chcą i mogą zostać. Tak niewiele potrzeba wysiłku z naszej strony. Zbierzmy ogromną ilość przyborów i poślijmy tym dzieciom. Niech pójdą do szkoły i zapewnią sobie lepszą przyszłość. Przedmioty można przekazywać uczniom klasy 1C lub do biblioteki szkolnej.
Uczniowie klasy 1C

03.02.2015