I Ty możesz czytać książki najmłodszym!

Możemy wspólnie kształtować nawyk czytania książek i promować czytelnictwo. Przyłącz się do  biorących udział w ogólnopolskim programie Poczytaj mi, przyjacielu- wszystkich chętnych do pracy w programie zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek ( 24 września)-długa przerwa- do biblioteki szkolnej.
W ramach programu młodzi ludzie przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla przedszkolaków, młodszych kolegów i koleżanek ze szkół świetlic. Wspólne czytanie książek przygodowych, wierszy, bajek, baśni to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, a także zgłębiają wspólnie tajniki przyrody, świata czy języków obcych!
Dzięki uczestnictwu w programie młodzi ludzie mają okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem, kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.
Kontakt i praca z małymi dziećmi może Cię wiele nauczyć: rozwija odpowiedzialność i cierpliwość, buduje poczucie wartości, pomaga pokonać nieśmiałość, pozwala zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych, ale przede wszystkim przynosi dużo radości.
Przyłącz się do nas!

I. Nowicka