Koncert muzyki lat 60-tych i 70-tych

Jest 22 czerwca 2011 roku, pochmurny letni poranek. Z otwartych okien auli strzyżowskiego liceum rozbrzmiewa muzyka. Po korytarzach szkoły chodzą uczniowie i nauczyciele ubrani w kolorowe stroje, noszący kwiaty we włosach i szerokie uśmiechy na twarzach.
Ten opis nie przypomina zwykłego, szkolnego dnia, prawda? Oczywiście, ponieważ właśnie 22 czerwca b.r. w naszym liceum panie prof. Bożena Baranowska i Barbara Leśniak wraz z uczniami zorganizowały koncert poświęcony muzyce lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, czyli czasów tzw.: dzieci-kwiatów, hippisów.

Festiwal odbył się na pięknie udekorowanym dziedzińcu naszej szkoły. Scena ozdobiona została kwiatami i kolorowym transparentami. Nie zabrakło też pacyfek i haseł PEACE & LOVE. Mimo porannego deszczu już około godz.11 nad dziedzińcem LO zaświeciło słońce. Koncert rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania piosenki Scotta McKenzie „San Francisco”. Wręczone zostały także dyplomy i nagrody za udział w konkursie wiedzy o kulturze lat 60-tych i 70-tych. Następnie na scenie prezentowani się po kolei wspaniali artyści, wykonujący przeboje takie jak np.: „Knockin on heaven’s door”, „Imagine” czy „Help”. Cudowny klimat imprezy odczuwalny był zarówno dla uczestników jak i dla publiczności. Ważnym punktem festiwalu był konkurs na najciekawszy strój hippisowski. Uczestnicy zaprezentowali się jury podczas tańca. Zwycięzcami zostali Ania Antkiewicz i Paweł Pękosz.

Gdy ostatnia piosenka wykonywana na koncercie dobiegła końca rozległy się huczne brawa. Artyści zostali nagrodzeni upominkami i prezentem w postaci wspólnego posiłku – żurku. Myślę, że każdy kto choć na chwilę znalazł się na naszym koncercie poczuł radość i przeniósł się w rzeczywistość zupełnie inną od tej codziennej. Czas spędzony przy dobrej muzyce i w towarzystwie wspaniałych ludzi na pewno nie jest stracony, lecz długo pozostaje w pamięci jako piękne wspomnienie.
Ania Żydzik
10.08.2011