„Strzyżów dzieli się dobrem” – 28 Finał WOŚP

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Teraz nadszedł cza rozliczeń, podsumowań, podziękowań …..i snucia planów na następny rok.

W Strzyżowie „orkiestra” zagrał o raz dwudziesty trzeci, a każdy kolejny finał to swoisty rekord – rekord zebranych pieniędzy, zaangażowania, ludzkiej sympatii i życzliwości. Na ulice Strzyżowa i Czudca wyruszyła grupa 40 wolontariuszy: uczniowie i absolwenci LO w Strzyżowie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie, najmłodszy wolontariusz 10- letni Karol. Kwestowali z nami również członkowie Jednostki Strzeleckiej…. oraz Rambo – niezwykły wolontariusz na czterech łapach. Dziękujemy wam bardzo, jesteście wielcy!!!!!

Każda złotówka wrzucona do puszki ma ogromną wartość – ratuje czyjeś życie. Każda złotówka świadczy o ogromnym sercu, empatii, chęci dzielenia się z potrzebującymi. Każda złotówka – to dar serca.
W dniu 12 stycznia 2010 roku poza coroczną uliczną kwestą, odbył się happening pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”, który zgromadził całkiem pokaźna grupę mieszkańców naszej miejscowości. Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze (m.in. autochodzik dla najmłodszych), , odbyły się pokazy sprzęty gaśniczego, pokazy ratownictwa, gaszenia pożarów, pokazy Jednostki Strzeleckiej oraz ćwiczenia praktycznych umiejętności związanych z przywracaniem akcji serca.

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom Strzyżowa i Czudca za cieple słowa skierowane do wolontariuszy i organizatorów, oznaki życzliwości i sympatii a przede wszystkim za Waszą obecność i hojność. Jak zwykle jesteście niezawodni!!!

Podczas tegorocznego Finału WOŚP zebrano kwotę 28762,73 zł.

Szef sztabu Barbara Modliszewska