Spotkanie z profesorem Kazimierzem Ożogiem

W dniu 12 grudnia mieliśmy wielki honor gościć wspaniałego gościa – prof. dra hab. Kazimierza Ożoga, wybitnego językoznawcę, członka Polskiej Akademii Nauk, byłego członka Rady Języka Polskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego, a wcześniej Uniwersytetu Jagiellońskiego i francuskiego uniwersytetu Lille 3. Profesor Ożóg odwiedził naszą szkołę, by wygłosić dla uczniów wykład o ważnej, wciąż aktualnej tematyce, zatytułowany „Między grzecznością i niegrzecznością – o kulturze języka polskiego”. Wykład był fascynujący, wszyscy słuchali profesora z wielką uwagą, włącznie z naszymi młodymi gośćmi – uczniami ZS im. Jana Pawła II, którzy wraz z opiekunem – panią Małgorzatą Ochab – uczestniczyli w tym spotkaniu.
Należy dodać, iż wykład profesora Kazimierza Ożoga był drugim z wydarzeń związanych Dniami Patrona – Adama Mickiewicza. Poprzedzony on został konkursem wiedzy o życiu i twórczości największego polskiego wieszcza, przygotowanym przez p. Urszulę Mendelowską i p. Barbarę Śliwę. Nie można było pominąć takiej okazji – nagrody dla najlepszych spośród 32 uczestników wręczył Pan Profesor wraz z dyrektorem Mirosławem Czarnikiem i organizatorkami konkursu. Zwycięzcami okazali się: II miejsce ex aequo – Katarzyna Włodyka (IIB) i Paulina Urban (IIB), III miejsce – Maria Koziarz (IIB), wyróżnienia: Mateusz Piwowar (IIA) i Emilia Kozak (IIC).