Nasi uczniowie laureatami II Powiatowego Konkursu Kultury Europejskiej

Nagroda główna dla uczennicy Patrycji Skalskiej (kl. I F) i Michała Gajewskiego (kl. I G)
za udział w II Powiatowym Konkursie Kultury Europejskiej!
28 kwietnia w Zespole Szkół w Czudcu odbył się II Powiatowy Konkurs Kultury Europejskiej Celem konkursu jest m.in. popularyzacja osiągnięć krajów unii w zakresie muzyki i literatury, przybliżenie tych osiągnięć uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz propagowanie nauki języków obcych (j.angielskiego i j.niemieckiego).
W tegorocznym konkursie uczestniczyło 13 wykonawców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu strzyżowskiego w dwóch kategoriach: recytacja i śpiew. Każdy z młodych artystów prezentował jeden utwór w języku niemieckim lub angielskim i jeden w języku polskim.
W kategorii śpiewu najlepsza okazała się uczennica naszej szkoły Patrycja Skalska (kl. I F), która „wyśpiewała” I miejsce wykonując utwory w języku niemieckim „Durch den Monsun” młodzieżowego zespołu Tokio Hotel oraz w języku polskim „Co mi Panie dasz” zespołu Bajm. Patrycji towarzyszył grający na gitarze równie uzdolniony muzycznie Michał Gajewski (kl. I G).

Gratulujemy uczniom i mgr Katarzynie Rykale
28.04.2011