LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Zawody Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej

W dniu 23 września na stadionie MOSiR w Krośnie odbyły się Rejonowe zawody Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej. W zawodach startowały reprezentacje szkół z powiatów: Krosno gr., krośnieńskiego, jasielskiego i strzyżowskiego. W sumie w poszczególnych konkurencjach brało udział aż 330 uczestników. Program zawodów był podzielony na bloki: szybkościowy - 100m, 200m, 400m, wytrzymałościowy - 800m i 1500m, skocznościowy - skok w dal, skok wzwyż, rzutny - pchniecie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem oraz sztafeta 4x100m. Prawie we wszystkich tych konkurencjach (oprócz rzutu dyskiem i skoku wzwyż) nasi uczniowie brali udział.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Dziewczęta: Sztafeta - Dagmara Sokołowska, Julia Ziobro, Szaro Gabriela, Katarzyna Żydzik. Skok w dal - Tokarska Karolina, Oliwa Aleksandra, Bednarz Olga. 400m - Żydzik Katarzyna, Mularz Amelia, Chruniak Klaudia. 100m - Sokołowska Dagmara, Ziobro Julia, Włodyka Karolina. 800m - Świerad Daria, Bełch Emilia. Pchnięcie kulą - Kudłacz Patrycja. Rzut oszczepem - Szaro Gabriela, Zaremba Oliwia. Chłopcy: Sztafeta - Filip Czarnik, Paweł Mularz, Jakub Gruca i Szymon Ziobro, Skok w dal - Jakub Gruca, Kacper Szlachta. 100m - Szymon Ziobro, Paweł Mularz. 200m - Szymon Kalisztan, Jakub Król, Mateusz Szarek. 400m - Filip Czarnik, Mateusz Złotek, Bartosz Król. 800m - Kacper Kwater, Krystian Lejowski. Pchniecie kulą - Jakub Szczygieł, Kacper Lutak. Do finału wojewódzkiego awansują: mistrzowie rejonów oraz do 20 najlepszych zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców. Czekamy więc na wyniki i trzymamy mocno kciuki za nasze drużyny.
Opiekunowie: Ewa Białek i Agata Ziobro
01.10.2019