Bezpłatny Microsoft Office 365 dla nauczycieli i uczniów

Dla każdego nauczyciela naszej szkoły posiadającego maila w domenie lo-strzyzow.pl dostępny jest bezpłatny pakiet Office 365. Licencja jest dostępna dopóki jesteś pracownikiem szkoły.
Jest to wersja Office 365 A1, co niestety oznacza, że można jej używać tylko przy dostępie do internetu. Razem z licencją każdy otrzyma możliwość założenia "w chmurze" dysku do przechowywania danych o pojemności 1TB. Rejestracja zostanie wykonana stopniowo dla wszystkich nauczycieli, ale jeśli komuś oprogramowanie jest szybko potrzebne to proszę to zgłosić.
Bezpłatny dostęp do oprogramowania mogą również uzyskać uczniowie. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do administratora strony Bogusława Popielucha.

Krótka instrukcja instalacji (wybierz "czytaj całość"):

1. Dostaniesz maila zawierającego nazwę użytkownika i hasło:

W mailu skorzystaj z przycisku "Zaloguj się do usługi Office 365". Użyj podanego loginu i hasła tymczasowego. Podczas logowania przeglądarka poprosi Cię o podanie docelowego hasła do usługi.

2. Po zalogowaniu klikniej na kratce obok napisu Office 365 (lewy górny róg ekranu).

3. Teraz kliknij na "Office 365", a nastepnie na  "Zainstaluj pakiej Office" (po prawej stronie ekranu).

4. Instalację możesz powtórzyć na kilku innych swoich komputerach (o ile pamiętam jest 5 licencji na jednego użytkownika).
31.08.2019