UFF - JAK GORĄCO…

Od marca do czerwca grupa uczniów z klas IIA i IID realizowała projekt CEO – „Klimat to temat!”
W trakcie lekcji przyrody pogłębiliśmy wiadomości na temat przyczyn oraz skutków zmian klimatu, uświadomiliśmy sobie co od nas zależy i jak zmieniać złe nawyki/przyzwyczajenia.
Przeprowadziliśmy kampanie edukacyjno – informacyjne:
"Odżywiaj się zdrowo, dbaj o klimat wzorowo" : przedstawiono zasady zdrowego żywienia, zwracając uwagę na wykorzystanie produktów lokalnych; opracowano porady jak nie marnować jedzenia, jak właściwie przechowywać produkty, jakich opakowań używać. Opracowano ulotki informacyjne, plakaty oraz przygotowano poczęstunek eco.
"Pokonaj zanieczyszczenia powietrza": przeprowadzono akcję - podejmij wyzwanie i na długiej przerwie załóż maskę na znak, że pamiętasz o środowisku i dbasz o nie, czemu towarzyszyło smakowanie truskawek z domowego ogródka. Opracowano ulotki , plakaty informujące o zanieczyszczeniu powietrza i jak możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza.
Aby dotrzeć do jak największej liczby osób naszej społeczności szkolnej, wykorzystaliśmy szkolny radiowęzeł oraz formę ulotek informujących o przyczynach zmian klimatu, skutkach oraz akcentujące co każdy z nas może zmienić.
W trakcie realizacji projektu doskonaliliśmy współpracę w zespołach zadaniowych oraz dobór środków dla jak najlepszego przekazu tematu. Jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonych kampanii, zarówno uczniowie jak i nauczyciele włączyli się do naszych akcji, dzięki czemu odczuliśmy, że jest to dla wszystkich ważny temat.
Obecnie doświadczamy wysokich temperatur, powodzi, nawałnic – nie bądźmy obojętni i wdrażajmy działania na rzecz poprawy klimatu!

Szkolny koordynator projektu – Marta Rybczyk
13.06.2019