Wsparcie absolwentki w wyjeździe na misje.

Aby uczyć się w przedszkolu miłości, trzeba oduczyć się mnóstwa rzeczy, których nauczyliśmy się w szkole dżungli! Trzeba zapomnieć o sprawiedliwości na rzecz miłosierdzia, o matematyce na rzecz nauki o tym, że »zawsze więcej « , o gramatyce na rzecz języka miłości.
Nie przychodzimy, aby coś zrobić, lecz by pozwolić uczynić coś z nami. Nie przychodzimy, by zrealizować projekt, lecz by odpowiedzieć na wezwanie Ducha. Nie przychodzimy, żeby wszystko zmienić, lecz aby być całkowicie zmienionym.

Drodzy Przyjaciele – Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie,

mam na imię Anna, jestem absolwentką naszego Liceum, rocznik 2007. Od tego czasu moje życie i kariera zawodowa toczyły się w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Pracowałam w urzędzie miasta, świetlicy szkolnej i przedszkolu oraz w miniklubach hotelowych. Dawało mi to satysfakcję, jednak wciąż powracało pytanie o sens i cel mojego życia: czy to na pewno to, co powinnam robić? Czy to moja pełnia szczęścia? Czy odkryłam i rozwinęłam już wszystkie talenty? Jesienią tego roku podjęłam decyzję, by rozpocząć przygotowania do wyjazdu na misje. We wrześniu 2019 r. wyjeżdżam na 14 miesięcy do Domu Serca im. Św. Mikołaja w Deva w Rumunii.

Domy Serca (Points-Coeur), powstały 29 lat temu. Misją jest szerzenie współczucia i pocieszenia, towarzyszenie życiu ludzi najbardziej bezbronnych, ubogich, chorych, samotnych, odrzuconych przez społeczeństwo. Większość z nich znajduje się w najuboższych dzielnicach dużych miast. Poruszył mnie charyzmat, którym żyją wolontariusze Domów Serca: wspólnota, modlitwa, służba. Bycie przyjacielem dla ludzi, towarzyszenie im w codziennym życiu.

Aby móc wyjechać na misję, potrzebuję wsparcia: modlitewnego i materialnego. Jest to dla mnie bardzo ważne, aby stworzyć łańcuch życzliwych, którzy ofiarują trud codziennej modlitwy różańcowej (1 dziesiątek) wspierającej mnie w dziele, którego się podejmuję. Pomoc finansowa polega na przekazaniu jednorazowej bądź comiesięcznej ofiary na podany niżej numer konta, w tytule wpisując „darowizna na cele statutowe Anna Fortuna”. Każda kwota będzie bardzo pomocna. Za każdy rodzaj wsparcia będę bardzo wdzięczna. Ze swojej strony zapewniam o wzajemnej modlitwie za Was. Do darczyńców będę regularnie wysyłać listy z misji.

Wolontariat misyjny - ulotka

Anna Fortuna