Wyniki Finału Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW

Udział w Finale X edycji Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego
TEEN SHOW 2018/2019 mamy za sobą. Naszą szkołę godnie reprezentowała czwórka
uczniów , którzy tuż po ogłoszeniu wyników I etapu konkursu rozpoczęli przygotowania do
tegoż finału.
W kategorii wiersz naszą szkołę reprezentowały :
- Justyna Chyłek kl I C - "The Flowers" (Sir Alfred Tennyson)
- Gabriela Chmiel kl II B - "How do I love thee" (Elizabeth Barret Browning)
Natomiast w kategorii piosenki były to :
- Natalia Furtek – kl. I C “Ich Wollte Nie Erwachsen Sein” (Peter Maffay)
- Kasia Szostak - kl. I A ”Mad World" (Gary Jules)
Mieliśmy przyjemność występować wśród uczniów szkół z całego Podkarpacia m.in. z Łańcuta, Kolbuszowej, Strzyżowa, Jarosławia oraz oczywiście Rzeszowa. Uczestnicy pięknie śpiewali i recytowali w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim oraz rosyjskim. Finał TEEN SHOW punktualnie o godzinie 10:00 swoim występem rozpoczęła Dziewczęca Orkiestra Dęta, w rytmach muzyki Michaela Jacksona. Następnie uczestnicy zaprezentowali się w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka, byliśmy wówczas pod wrażeniem poziomu uczestników. Nie mniej jednak nasza reprezentacja dała z siebie wszystko, co zaprocentowało sukcesem.
Natalia Furtek w piosence „ Ich Wollte Nie Erwischen Sein”, której autorem jest Peter Maffay zajęła drugie miejsce zyskując cenne nagrody w tym lekcje z zakresu języka nowożytnego w jednej z rzeszowiskich szkół językowych.
Składamy gratulacje Natalii Furtek i podziękowania Justynie Chyłek, Gabrieli Chmiel oraz Kasi Szostak. Szczególne podziękowania , również należą się pani profesor Barbarze Leśniak , która to jest koordynatorem tegoż konkursu i bez niej nie odbyłby się etap szkolny. Podziękowania należą się również pani profesor Karinie Zając , która opiekowała się uczniami oraz wspierała ich do samego końca oraz wszystkim nauczycielom, którzy się przyczynili do sukcesu uczniów.
Z pewnością ten dzień zostanie zapamiętany na długo!
Gabriela Chmiel