Wielki sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Wspaniałe wieści napłynęły z Warszawy, gdzie reprezentant naszej szkoły – Mateusz Wiater z klasy IIIA brał udział w ostatnim etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Mateusz, finalista tej Olimpiady z roku ubiegłego, rozpoczynał rywalizację z myślą poprawienia wyniku z roku 2018 i założony cel udało mu się osiągnąć – zdobywając w finałowej rozgrywce 78 punktów, został LAUREATEM III LOKATY XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wielkie gratulacje!
Warto nadmienić, że ogromny sukces Mateusza potwierdza bardzo wysoką jakość kształcenia humanistycznego w naszej szkole, jako że jest on kolejnym laureatem Olimpiady Literatury i Języka Polskiego wywodzącym się ze strzyżowskiego liceum – w ubiegłym roku została nim Agata Froń
Mirosław Czarnik