Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych

pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

Gratulacje dla Katarzyny Włodyki uczennicy kl. IB, Dominiki Śliwy uczennicy kl. IB, Piotra Wójcika ucznia kl. IIA, którzy jako zespół zdobyli drugie miejsce w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych, który odbył się 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.
W półfinale drużyna reprezentująca naszą szkołę pokonała 19 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Wcześniej znalazła się w półfinale wśród 21 najlepszych drużyn pokonując 59 szkół.
Zmagania olimpijskie są zwieńczeniem realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który ma za zadanie kształtować świadomość młodzieży w zakresie ubezpieczeń społecznych, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Opiekun uczniów: Regina Pelczar
Więcej informacji: http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie