Szkolny Dzień Pączka

Tłusty Czwartek tuż-tuż! Wielkimi krokami nadchodzi czas pączków, racuchów i karnawałowych faworków. Kto ich nie lubi… Według staropolskiej tradycji 28 lutego 2019 roku to ostatni dzień przed Wielkim Postem, w czasie którego będziemy mogli najeść się do syta. Tego dnia możemy objadać się słodkościami bez zbędnych wyrzutów sumienia, usprawiedliwiając to tradycją. Przesąd mówi, że osoba, która w Tłusty Czwartek nie zje nic tłustego, nie będzie cieszyć się szczęściem aż do końca roku.
Aby zapewnić Wam szczęście i wychodząc naprzeciw tradycji oraz zapotrzebowaniu kolegów (co rusz pojawiające się pytania, kiedy będzie można w szkole zjeść coś dobrego?) samorząd szkolny zaprasza do ogólnoszkolnego świętowania zapustów.

Zapraszamy wszystkie klasy do zabawy!!!

- Konkurs na najlepszego pączka
- Konkurs jedzenia pączka na czas
Zróbmy wspólnie ogólnoszkolne zakończenie karnawału!!!
Jak nie dacie rady przygotować pączków to przynieście coś innego
(babeczki, szarlotkę, wafla itp.)
Po konkursie, który odbędzie się na 3 lekcji, na długiej przerwie na korytarzu obok auli odbędzie się prezentacja zwycięzców konkursu (wręczenie nagród i dyplomów) oraz kiermasz. Dochód z kiermaszu zasili budżet samorządu szkolnego.
A nagromadzone kalorie będziecie mogli spalić we wtorek, 5 marca, świętując Shrove Tuesday & Valentine's Day czyli walentynkowo-naleśnikowe angielskie zakończenie karnawału.