Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina bardzo ucieszyła się z paczki. Małżeństwo szczególnie entuzjastycznie zareagowało na pralkę, gdyż nie spodziewało się, że paczka będzie zawierała tak wartościowe przedmioty. Pani Ewa z trudem ukrywała łzy wzruszenia, a uśmiech nie schodził z jej twarzy. Wciąż powtarzała, że nie może uwierzyć w to wszystko co się dzieje, dziękując raz po raz. Pan Janusz, otwierając swoją paczkę wyciągał wszystko po kolei, a przy ubraniach wstawał i podbiegał do lustra, by "na oko" przymierzyć, czy wszystko pasuje. Nie omieszkał także skomentować nowego, sportowego obuwia zwracając się do żony "patrz mamusia, jakie mam cichobiegi!" . Gdy dostrzegł zestaw kosmetyków, powiedział z uśmiechem do syna "no to teraz będziemy się psykać". Uśmiechom i okrzykom zachwytu nie było końca, również ze strony dzieci. Ania bardzo ucieszyła się z maskotek - kotków, a także z torebki przypominającej tygrysa. Bardzo ucieszyły ją również ubrania i artykuły papiernicze, stwierdziła, że będzie pomagać braciszkowi w rysowaniu. Z Piotrusia twarzy nie schodził uśmiech, a był on jeszcze szerszy, gdy dostrzegł w swojej paczce ulubione klocki lego. Ja sama zostałam wyściskana przez każdego członka rodziny, dostałam polecenie przekazania uścisków darczyńcy :)
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
W swoim imieniu bardzo dziękuję za wybranie i zaangażowanie w pomoc dla mojej rodziny. Paczka naprawdę była wspaniała, zresztą reakcja rodziny mówi sama za siebie. Cieszę się, że mogłam właśnie z Państwem współpracować, mam nadzieję, że jeszcze będę miała taką okazję jeszcze nie raz, może nie tylko w ramach Szlachetnej Paczki :) Sama otrzymałam wiele ciepłych słów od rodziny, a także kartkę, z której chciałabym przytoczyć cytat, użyty przez Panią Ewę: "dobrze widzi się sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Te słowa chyba same mówią jak wspaniała jest idea Paczki, a także Państwa zaangażowanie i wielkie serce. Z okazji zbliżających się świąt życzę wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim ciepła płynącego z rodzinnej atmosfery. Dziękuję jeszcze raz.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina Pani Ewy bardzo serdecznie chce podziękować za okazane serce, pomoc, ogromne zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałej paczki. Rodzina przyznała, że dzięki Państwu pogłębia się wiara w drugiego człowieka i to, że ten świat mimo trudności życia codziennego, jest po prostu piękny. To wspaniałe, że poprzez "Szlachetną Paczkę" można nieść bezinteresowną pomoc innym. Pani Ewa czuje się zainspirowana i przyznaje, że kiedyś też chce zaangażować się w taką pomoc, by móc odpłacić się Państwu za ogrom dobroci i serca, które otrzymali. Rodzina przekazuje wykonaną przez Piotrusia laurkę wraz z życzeniami świątecznymi i słowami wdzięczności od całej rodziny.
Tekst wiadomości przesłanej przez organizatora akcji Szlachetna Paczka