WARSZTATY W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018 W STRZYŻOWSKIM LICEUM

W dniu 15 listopada 2018 r. w strzyżowskim Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza odbyły się warsztaty pt. „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”, których celem było kształtowanie postaw przedsiębiorczych u młodych osób.
Doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Rzeszowie zagrał z uczniami w grę „Chłopską szkołę biznesu”, która rozwija umiejętności przedsiębiorcze oraz kompetencje społeczne graczy. Każdy z uczestników wcielił się w rolę jednego z andrychowskich rzemieślników: kowala, piekarza lub tkacza a zadaniem do wykonania była produkcja towarów, sprzedaż i prowadzenie wypraw handlowych w celu zebrania jak największego majątku.
Dla młodzieży, która bardzo zaangażowała się w grę oprócz fajnej zabawy była to oryginalna forma nauki współpracy w grupie, prowadzenia negocjacji czy umiejętności nawiązywania kontaktów handlowych.
Przedsięwzięcie, które było wspólną inicjatywą Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Strzyżowie, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Rzeszowie oraz Szkolnego Ośrodka Kariery w miejscowym liceum, wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2018 - międzynarodowej kampanii, której ideą jest podejmowanie działań przyczyniających się do promocji i rozwoju przedsiębiorczości.

Autor tekstu i zdjęć: Urszula Drogoń, specjalista ds. rozwoju zawodowego w OSZ Strzyżów