WOLONTARIUSZE PODCZAS JUBILEUSZU SOSW

W dniu 18 października 2018 roku wolontariusze z naszego liceum, uczestnicząc w obchodach Jubileuszu 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie, wspierali organizatorów, służąc im pomocą podczas trwania II Festiwalu Piosenki Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych. Impreza ta została zorganizowana dzięki wsparciu Zarządu Powiatu.
Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci z Ośrodka w Strzyżowie, które w krótkim przedstawieniu zabrały nas w podróż po najpiękniejszych miejscach naszej ojczyzny. Następnie na scenie zaprezentowali się soliści oraz zespoły z 16 ośrodków z południowej Polski, między innymi z Krosna, Sanoka, Frysztaka, Leżajska oraz – oczywiście – ze Strzyżowa. Każdy uczestnik został nagrodzony symbolicznym upominkiem, oprócz tego przewidziano także specjalne nagrody dla wszystkich zespołów.
Jako wolontariusze pełniliśmy opiekę nad uczestnikami, pomagaliśmy podczas wręczania prezentów oraz wydawania prowiantu w czasie przerwy.Wydarzenie to wywołało w nas wiele emocji. Widząc zaangażowanie niepełnosprawnych uczestników, radość, jaką sprawiała im możliwość występu, uśmiech i wzruszenie wywoływane występem na scenie, emocjonowaliśmy się razem z nimi i kibicowaliśmy wszystkim. Każdy występ to była inna historia, którą przeżywaliśmy wciąż na nowo.
Możliwość pomocy przy tego rodzaju wydarzeniach jest wspaniałym doświadczeniem, które często zmienia nasze życie i uświadamia nam, jak ważne są najdrobniejsze gesty, uśmiech, podanie dłoni, które mogą być źródłem szczęścia. Postawy niepełnosprawnych dzieci uczą nas tolerancji oraz czerpania radości z każdej chwili.
Karolina Milli, kl. IID