LiceumOgólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie

Nie bądź żyła, oddaj krew

To między innymi pod tak pomysłowym hasłem, jednym z wielu przygotowanych przez niezwykle kreatywnych członków Samorządu Uczniowskiego, 25 września zorganizowana została w naszym liceum zbiórka krwi, w której uczestniczyli dorośli uczniowie LO i ZST. Dzięki zaangażowaniu pani Doroty Skury i SU powróciliśmy tym samym do chlubnej tradycji szkolnego honorowego krwiodawstwa – wykazywania się wielką wrażliwością i reagowania na potrzeby chorych, którym możemy pomóc tym, co najcenniejsze, bo niemożliwe do laboratoryjnego wytworzenia – własną krwią. Co prawda daleko nam jeszcze do wyników osiąganych przez naszych uczniów w poprzednich latach, kiedy to w szkolnych akcjach potrafiło każdorazowo oddać krew nawet kilkadziesiąt osób, ale liczba 14 donatorów (10 z LO i 4z ZST) wstydu na pewno nie przynosi. A ponadto daje dużą nadzieję na to, że w kolejnej akcji wynik zostanie poprawiony. Czego sobie szczerze życzymy.
A oto lista szkolnych bohaterów – krwiodawców:
1. Aneta Szymanska
2. Maciej Rabenda
3. Oskar Fąfara
4. Angelika Basamania
5. Katarzyna Matłosz
6. Aleksandra Tęczar
7. Weronika Obrzut
8. Gabriela Sasa
9. Mateusz Arciszewski
10. Mirosław Czarnik – dyrektor LO
02.10.2018