IV Gra Miejska

W dniu 6 czerwca 2018 roku nasze Liceum wspólnie z Komendą Powiatową Policji, Powiatową Komendą Straży Pożarnej, Biblioteką Publiczną w Strzyżowie oraz Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Strzyżowski było organizatorem akcji profilaktycznej odbywającej się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Zorganizowaliśmy imprezę pełną atrakcji, której głównym celem było szerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, propagowanie zdrowych zachowań oraz wskazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

W związku z przypadającą w tym roku rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Gra odbywała się z „Z historią w tle”, a honorowy patronat objął starosta strzyżowski Pan Robert Godek.

Młodzież licealna wspólnie z młodzieżą gimnazjalną ze Strzyżowa, Godowej oraz Wysokiej Strzyżowskiej rywalizowała o atrakcyjne nagrody. Każdy z zespołów otrzymał kartę startową oraz mapę Strzyżowa z zaznaczonymi na niej 12 punktami terenu Gry. Zadaniem uczestników było dotrzeć, jak najszybciej do wskazanych na mapie miejsc oraz wykonać przygotowane tam zadania. Podczas zmagań uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie wiedzy profilaktycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy, wiedzy pożarniczej i wiedzy na temat zapobiegania nałogom. Ponadto zdobywali ulotki profilaktyczne w siedzibie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i  wykonywali zadania sprawnościowe. Pod siedziba Starostwa Powiatowego na uczestników czekały zadania przygotowane przez Pana Starostę dotyczące historii naszego regionu.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Pierwsze trzy drużyny zdobyły taką samą ilość punktów, a o zwycięstwie zadecydował czas.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strzyżowie w składzie: Jagoda Górnicka, Anna Ochab i Fabian Mikuszewski. Kolejne miejsca zajęły zespoły ze szkół w Wysokiej Strzyżowskiej (Karina Noga, Katarzyna Włodyka, Julia Jajuga), Godowej (Julia Ziobro, Patrycja Chruniak, Sylwia Ziobro). Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie reprezentowali : Karolina Wietecha, Karolina Włodyka, Aleksandra Salamon, Kamil Jacek, Martyna Gawron, Kacper Piskadło, Dawid Czyż, Franciszek Czaja, Milosz Suchecki.

Pracownicy Biblioteki Publicznej w Strzyżowie oraz nasi uczniowie przygotowali liczne konkursy i zabawy dla  najmłodszych uczestników – przedszkolaków, których odwiedził między innymi zaprzyjaźniony z dziećmi Bibliomiś.

Sponsorami naszej imprezy byli:

1.ZARZĄD POWIATU STRZYŻOWSKIEGO
2.GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
3.APTEKA "RÓŻANA"
4.NADLEŚNICTWO STRZYŻÓW
5.BANK SPÓŁDZIELCZY STRZYŻÓW
6.CUKIERNICZA SPÓŁDZIELNIA "ROKSANA"
7.FIRMA HANDLOWA " SPORT4U"
8.FIRMA "WOJAN"
9.FIRMA "GASKOP"