Cyfrowobezpieczni.pl

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła zadeklarowała udział w projekcie „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. Elementem projektu był również konkurs „Jesteśmy cyfrowobezpieczni”, do którego przystąpiliśmy realizując zadania promujące zasady bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych. Zadania konkursowe realizowane były wśród uczniów, rodziców oraz nauczycieli. W szkole odbyło się szereg imprez, dzięki którym młodzież lepiej wykorzystywać będzie narzędzia cyfrowe. Odbyły się spotkania ze specjalistami, lekcje wychowawcze, debaty, otwarte lekcje dla uczniów szkół podstawowych, konkursy, prezentacje, wystawy. Jednocześnie ucząc zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych chcieliśmy zwiększyć bezpieczeństwo naszych uczniów w sieci .
B.Modliszewska