Najlepsi humaniści Podkarpacia uczą się w Strzyżowie!

Miło nam poinformować, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dwoje uczniów naszej szkoły - Agata Froń z klasy III E i Mateusz Wiater z klasy II A - zostało zakwalifikowanych do udziału w centralnym etapie Olimpiady. To olbrzymi sukces, że wśród dziewięciorga uczniów podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych zaproszonych do udziału w zmaganiach ostatniego etapu Olimpiady, aż dwoje pochodzi ze strzyżowskiego liceum, tym większy, iż Agata i Mateusz w pobitym polu pozostawili wszystkich konkurentów, zajmując dwa pierwsze miejsca w eliminacjach okręgowych.

Wielkie gratulacje należą się także Gabrieli Czech z klasy III E i Annie Salwie z klasy II C, które również reprezentowały naszą szkołę w II części (ustnej) etapu okręgowego.

Zawody finałowe odbędą się w Konstancinie i Warszawie w dniach 12-14 kwietnia.

Opiekunem uczniów jest Mirosław Czarnik
19.03.2018