Rynek pracy dla absolwentów szkoły

W dniu 9 marca 2018 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie odbyły się zajęcia dla uczniów klas trzecich, które poprowadzili przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Strzyżowie i Punktu Pośrednictwa Pracy w Strzyżowie. W trakcie zajęć przedstawiona została obecna sytuacja oraz kierunki zmian na rynku pracy zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Omówiona również została oferta Powiatowego Urzędu Pracy, Punktu Pośrednictwa Pracy i Ośrodka Szkolenia Zawodowego skierowana do przyszłych absolwentów szkoły.
Mimo, że uczniowie klas maturalnych pragną poszerzać wiedzę,podejmując studia na uczelniach wyższych, mają świadomość, jak ważne jest zdobycie doświadczenia zawodowego i kwalifikacji praktycznych dla właściwego funkcjonowania na rynku pracy.Główna uwaga uczniów skierowana była na możliwość podjęcia stażu oraz zdobycie kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w kursach zawodowych.
Liceum Ogólnokształcące prowadzi stałą współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Strzyżowie, Punktem Pośrednictwa Pracy i Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy, m.in. poprzez konsultacje, organizowanie zajęć oraz realizowanie projektów dla młodzieży.
DORADCA ZAWODOWY: Regina Pelczar
Regina Pelczar