Szczęśliwy grudzień dla „Szkolnej sceny”

Miesiąc grudzień obfitował w różnorodne wydarzenia kulturalne. Uczestniczki Kółka artystycznego z dużym powodzeniem reprezentowały liceum na trzech prestiżowych konkursach.
     Dobra passa zaczęła się 30 listopada podczas eliminacji strefowych XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Po raz pierwszy w historii tego konkursu wszyscy uczniowie reprezentujący strzyżowskie liceum, zakwalifikowali się do finału. Tytuł laureatek uzyskały: Adrianna WójtowiczKarolina Wójcik w kategorii recytacja, oraz Justyna Wójcik, Aleksandra UrbanAleksandra Sienkowska, w kategorii poezja śpiewana. W finale Konkursu, jak każdego roku odbywającym się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim, tytułu laureatek nie pozwoliły sobie odebrać uczennice klasy IIIC : Ada Wójtowicz, która wywalczyła II miejsce i Karolina Wójcik, która nagrodzona została wyróżnieniem.
     Dzień wcześniej czyli 7 grudnia, odbył się finał Konkursu Muzycznego organizowanego w ramach XXV edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej. Tym razem do ścisłej czołówki zakwalifikowała się Aleksandra Sieńkowska, która Songiem trzymających ściany, w pięknym stylu wyśpiewała sobie pierwsze miejsce. Ola swoje zdolności muzyczne miała okazję zaprezentować podczas Jubileuszowego koncertu RDKS, który odbył się 19 grudnia 2017 r w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, a także na XXIII Międzywojewódzkim Konkursie "Na nutę kantyczek", organizowanym przez Dom Kultury w Jaśle. Tym razem kolędami Ta noc nieszczęśliwaBambino Jazzu wywalczyła II miejsce w kategorii soliści .
Osiągnięcia uczennic potwierdzają, że nasza szkoła jest miejscem, w którym można rozwijać zdolności i osiągać sukcesy na różnych płaszczyznach.
Gratulujemy i życzymy dalszych wygranych. Gratulacje składamy także Pani prof. Violettcie Wietecha, opiekunce uczennic.

Violetta Wietecha
09.01.2018