I Podkarpackie Wykłady z Ekologii i Ochrony Środowiska

W dniu 12 grudnia 2017r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbyła się konferencja popularno-naukowa dla uczniów szkół średnich pt.: „I Podkarpackie Wykłady z Ekologii i Ochrony Środowiska”. W tym edukacyjnym wydarzeniu uczestniczyło blisko 400 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowała 16-osobowa grupa uczniów z klas 1B i 2C wraz z nauczycielami : p. A. Cencorą i p. K.Ossowską.
Program konferencji obejmował oprócz wykładów o tematyce ekologicznej również informacje dotyczące XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, której Wojewódzki Komitet znajduje się w Krośnie. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konferencji przyda się uczniom, którzy 10-go stycznia 2018r. wezmą udział w etapie szkolnym Olimpiady. Warto dodać, że w uznaniu poziomu wiedzy i zaangażowania młodzieży biorącej udział w Olimpiadzie Ekologicznej, senaty kilkudziesięciu uczelni wyższych przyznały jej finalistom i laureatom indeksy bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunki przyrodnicze oraz związane z ochroną i kształtowaniem środowiska.
Zapraszamy zatem do udziału w zawodach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!
Więcej informacji http://ekoolimpiada.pl/
Kazimiera Ossowska