Szlachetna Paczka - wybraliśmy rodzinę

Opis rodziny
Pani Kazimiera (40 l.) wraz z mężem Adamem (42 l.) wychowują dwoje dzieci: Kacpra (7 l.) oraz Ulę (5
l.) Rodzina stara się jak może radzić sobie w swoje trudnej sytuacji. Pani Kazimiera jest osobą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności umysłowej, natomiast pan Adam oraz Kacper chorują na epilepsję. Rodzina stara się radzić sobie jak najlepiej. Wynajmują ludzi do pracy w polu, ponieważ pan Adam nie jest w stanie zrobić tego sam. Kacper i Ula to wspaniałe radosne dzieciaki, które już na starcie są obciążone chorobą. Rodzina utrzymuje się z renty którą posiada pan Adam (1100 zł), zasiłków i świadczeń (1701 zł). Łącznie, po odliczeniu kosztów utrzymania oraz leczenia rodzinie pozostaje ok. 442 zł miesięcznie na członka rodziny. Pani Kazimiera wraz z mężem marzą o dobrej przyszłości dla swoich dzieci. Chcieliby wyremontować dom, aby zapewnić im dorastanie w jak najlepszych warunkach. Chcą dla nich dobrej przyszłości. Wśród najważniejszych potrzeb, pani Kazimiera wskazuje najważniejsze produkty codziennego użytku takie jak żywność oraz środki czystości. Nieśmiało wspomina o biurku dla Uli. Dziewczynka bardzo lubi rysować, wycisza ją to. Taki mebel byłby też dla niej oazą spokoju i osobistą przestrzenią do realizowania się.
Pieniądze można już wpłacać w sekretariacie szkoły.

POTRZEBY