„Jak nie czytam jak czytam” i Dzień Książki na wesoło

W czerwcu przeprowadziliśmy akcję czytania z … Adasiem, czyli naszym patronem Adamem Mickiewiczem. Przed  szkołą zgromadzili się dyrekcja, nauczyciele i uczniowie aby przez kilka minut w ciszy oddać się czytaniu, tego co najbardziej lubią. Następnie udaliśmy się na zielone boisko. Wśród okrzyków zadowolenia i gromkich śmiechów nauczyciele i uczniowie wystartowali w następujących konkurencjach: skok przez książki, slalom rowerowy z książką na głowie, bieg na czas z książką, slalom z przeszkodami z jednoczesnym czytaniem książki na głos, quiz ze znajomości książek w języku angielskim. Na zakończenie każdy startujący mógł wylosować drobny upominek. We wrześniu od organizatorów akcji, czasopismo „Biblioteka w Szkole”, za przeprowadzenie akcji otrzymaliśmy dyplom i książki.
Dorota Skura
20.10.2017