Honorowe Dawstwo Szpiku Kostnego

Równo rok po zorganizowaniu pierwszej akcji poboru próbek krwi umożliwiającej zarejestrowanie się jako potencjalnego dawcy szpiku kostnego w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, Szkolne Koła Honorowych Dawców Krwi LO i ZST wraz z opiekunami oraz we współpracy z Barbarą Modliszewską i Dorotą Skurą powtórnie postanowiły upomnieć się o danie szansy na życie wszystkim tym, dla których jedyną nadzieją jest przeszczep szpiku.
Akcja, propagowana nie tylko wśród dorosłych uczniów obu szkół, ale także dzięki życzliwości księdza dziekana Jana Wolaka wśród strzyżowskich parafian odbyła się w auli Liceum 14 kwietnia. I znów, podobnie jak w ubiegłym roku, liczyliśmy na kilkanaście osób, świadomie decydujących się na przeprowadzenie badań – wówczas to założyliśmy, iż dla takiej liczby warto już podjąć organizacyjny trud. I tak jak w tamtym roku, pozytywnie się rozczarowaliśmy – co prawda nie pobiliśmy ubiegłorocznego wyniku (przypomnijmy – oddało wówczas krew do badań 42 osoby), ale grupa niemal trzydziestu osób zarejestrowanych w tym roku (spośród 35 pragnących się zarejestrować) ujmy nie przynosi i absolutnie nie gasi naszego zapału na przyszłość. Możemy zapewnić – dopóki spotykać się będziemy z życzliwością Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie (specjalne podziękowania dla pani Zenobii Lewanowicz), dopóty zarówno akcje honorowego krwiodawstwa, jak i potencjalnego dawstwa szpiku zajmować będą ważne miejsce w kalendarzu imprez Liceum i ZST.

Jako że liczą się intencje, poniższa lista zawiera nazwiska wszystkich tych, którzy odpowiedzieli na nasz apel i chcieli uczestniczyć w akcji:

1.    Jakub Pałys
2.    Bernadetta Łuszcz