Konkurs plastyczny dla uczniów

w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO.
Tematyka przygotowanych prac plastycznych powinna nawiązywać do treści:
• Promować życie bez uzależnień
• Ukazywać wiedzę o negatywnych skutkach palenia tytoniu, alkoholu i innych środków psychoaktywnych
Zasady uczestnictwa w konkursie:
- Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, do konkursu należy zgłaszać prace plastyczne wykonane w następujących technikach: malarstwo, rysunek z także inne techniki zaproponowane przez nauczycieli prowadzących zajęcia.
- Prace powinny być wykonane w formacie A3
- Materiał podkładowy, na którym wykonane zostaną prace plastyczne to karton, blok (również kolorowy)
Każda praca powinna być opisana – należy dołączyć kopertę zawierającą informacje dotyczące uczestnika konkursu - imię, nazwisko ucznia, nazwa i adres szkoły oraz zgodę ustawową opiekuna ucznia na udział w konkursie lub oświadczenie uczestnika pełnoletniego.
Nieprawidłowo opisane prace lub zawierające niepełne dane będą wyłączone z udziału w konkursie.
- prace powinny być przekazane (pocztą lub osobiście) do dnia 27 kwietnia 2015 r. na adres:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Strzyżowie
ul. Słowackiego 8,
38-100 Strzyżów
- organizator konkursu zastrzega, że prace nadesłane na konkurs nie będą zwracane.
Prace będą oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów:
• zastosowania się do wytycznych niniejszego regulaminu,
• zgodności z celami kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”
• pomysłowości i oryginalności prac
• czytelności przekazu
Zasady nagradzania i liczba laureatów
Na etapie powiatowym komisja wybierze trzech laureatów (I-III miejsc).
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany nagród na równorzędne lub do zmiany podziału nagród w związku z ustaleniami podjętymi przez komisję konkursową.
Nagrody w konkursie
Dyplomy i nagrody dla zwycięzców .
Z prac nadesłanych zostanie zorganizowana wystawa w PSSE w Strzyżowie
27.03.2015-03.04.2015